הלוואה מקרן השתלמות
הלוואה על חשבון קרן השתלמות הכי טובה שאתם יכולים לקחת
בדיקה ללא עלות
בדיקת הלוואה ללא עלות

רוצים לדעת אם גם אתם יכולים לקבל את ההלוואה הטובה ביותר? השאירו פרטים.

הלוואה מקרן השתלמות

הלוואה מקרן השתלמות בריביות נמוכות

כסף משמש אותנו כמעט לכל דבר בחיים ולעתים רבות אנו נקלעים למצב שאנו צריכים כסף דחוף. לא לכל אחד יש כסף נזיל בצד לימים פחות מוצלחים ו/או לזמנים שבהם צריך קצת יותר מכסף כיס. משום כך אנשים נוטים לקחת הלוואות. הגופים הראשונים שהם פונים אליהם הם כמובן הבנקים, לאחר מכן חברות אשראי ורק אז בודקים אופציות נוספות. אנשים חכמים אינם רצים להסכים להלוואה הראשונה שמציעים להם, וודאי כאשר מדובר בגופים שצוינו למעלה שהם אולי יכולים לעזור במקרים מסוימים אך לרוב יעשו זאת עם ריבית גבוהה מאוד. הלוואה מקרן השתלמות למשל היא פתרון נהדר למי שזקוק לכסף בדחיפות ואינו רוצה לשלם את הריביות הגבוהות של הגופים הפיננסיים השונים.

מתי נרצה לפרוע קרן השתלמות?

כאשר יש לכם צורך בכסף באופן מידי אתם תתחילו לחפש אחר האופציות להשגת הכסף. במידה ואתם או המעסיק שלכם מפקידים לקרן ההשתלמות שלכם, הרי שאחרי 6 שנים תוכלו לפרוע את קרן ההשתלמות ללא מיסים. במקרה כזה אין צורך בהלוואה וגם לא כדאי לקחת אחת כזו אלא להשתמש בכספי הקרן ולחסוך ריביות והחזרים מיותרים לגופים הפיננסיים השונים.

מתי נרצה לקחת הלוואה מקרן השתלמות?

הלוואה מקרן השתלמות הנה הלוואה שתוכלו לקחת על חשבון כספי הקרן שלכם ללא צורך בערבים וכפוף לתנאים של הגוף הפיננסי ה"שומר" לכם על הכסף. אם בתום 6 שנים מאז התחלת ההפקדה לקרן תוכלו למשוך את הכספים ללא מיסים אז מה קורה אם תצטרכו את הכסף בדחיפות במהלך אותם 6 שנים? תוכלו למשוך את הכספים עם עמלה גבוהה (שמגיעה עד כמעט חצי מגובה הקרן) או לחילופין לבקש הלוואה "בערבות" כספי הקרן. ההלוואה תהיה בריבית נמוכה יותר מהבנקים ומגופי אשראי שונים ולכן נחשבת למשתלמת יותר. אגב גם במידה והכספים נזילים, כלומר כאלה שתוכלו למשוך ללא עמלה, ותרצו לקחת הלוואה במקום למשוך את הקרן – תוכלו לעשות זאת.

מי זכאי ומהם התנאים?

כל אחד שיש כספים בקרן השתלמות ורוצה לקחת הלוואה בהתאם לתנאים. בדרך כלל הגוף המלווה לא יעניק הלוואה הגבוהה מ80% מסך כספי הקרן וזו במידה והם כספים נזילים. כספים שאינם נזילים יגבילו את גובה ההלוואה לחצי מסכום הקרן. חלוקת תקופת ההלוואה תהיה מינימום שנה ועד 7 שנים לכל היותר.

סוגי הלוואות אפשריות דרך קרן השתלמות:

• הלוואת שפיצר – כמו הלוואה רגילה רק שפה אתם משלמים תשלום אחיד כל חודש המורכב גם מהקרן וגם מהריבית ובהתאם ללוח הסילוקין עד סיום ההלוואה.
• הלוואת גרייס – למי מכם שמחפש הלוואה לטווח קצר ורוצה לחסוך מעט בריביות יכול לקחת הלוואה מסוג זה שבה בתקופת ההלוואה הוא משלם רק את הריבית ובסיום התקופה משלם בתשלום אחד את יתרת הקרן. ההלוואה מוגבלת להחזר של עד שנה בלבד.
• הלוואת בלון – דומה להלוואת גרייס רק ניתן לפרוס ליותר זמן.
• הלוואה רגילה – תשלומים חודשיים המורכבים מקרן + ריבית כאשר חלק מהריבית צמודה למדד ועשויה להשתנות מעט בין חודש לחודש.

היתרונות להלוואה מסוג זה:

לקחת הלוואה מקרן השתלמות היא הצעד הנכון ביותר עבורכם במידה ותצטרכו הלוואה וכסף בדחיפות. הסיבה לכך היא היתרונות להלוואה מסוג זה. בראש ובראשונה לא צריך ערבים שזה דבר נהדר כיוון שלרוב זה מה שעומד בנינו לבין קבלת הלוואה מגופים אחרים. איננו רוצים לבקש עזרה או טובות מאף אחד, לעתים גם לא מבני משפחה, ועל כן זהו יתרון חשוב. יתרון נוסף הוא הריבית הנמוכה מאוד של הלוואות מסוג זה, הרבה יותר נמוכה מהבנקים וגופי אשראי שונים. לבסוף, אין קנסות או עמלות פירעון מוקדם.

כמה תוכלו ללוות?

אחוז ההלוואה האפשרי מקרן ההשתלמות

חיסכון נזיל

חיסכון  לא נזיל

קצת עלינו

גבעות פיננסיים נותנת שירותים פיננסיים לכלל לקוחותיה. אנו מעניקים שירותי ייעוץ בלבד. אנו עובדים אל מול סוכני הביטוח ויועצי המשכתנאות הטובים ביותר.

גבעות פיננסיים אינה הגוף המממן ואינה חברת הלוואות ולכן אנו נדאג לאינטרס שלכם ללא כל קשר לחברות הביטוח אשר הן אלה אשר נותנות את ההלוואות והן הגוף המממן.

לקוחות ממליצים