הלוואה מקרן פנסיה
הלוואה על חשבון קרן הפנסיה הכי טובה שאתם יכולים לקחת
בדיקה ללא עלות
בדיקת הלוואה ללא עלות

רוצים לדעת אם גם אתם יכולים לקבל את ההלוואה הטובה ביותר? השאירו פרטים.

הלוואה מקרן פנסיה

הלוואה מקרן פנסיה בריביות נמוכות

כאשר אנו מגיעים לגיל זקנה ויוצאים לפנסיה אנו מקבלים קצבה מסוימת בכל חודש. גובה הקצבה הזו נמדדת על פי כמות הכספים שצברנו עד גיל הפנסיה. בכל חודש אנו והמעסיקים שלנו מפרישים אחוזים מהמשכורת אל קרן הפנסיה שלנו וזאת על מנת שבבו העת שלא נוכל לעבוד תהיה לנו האופציה להמשיך להתקיים ולחיות בכבוד עד כמה שניתן. במידה ואתם עצמאיים הרי שכיום יש חוק חדש הדורש מעצמאיים להפקיד לעצמם לפנסיה גם כן. על הלוואה מקרן פנסיה ומשיכת כספי הפנסיה נסביר בפסקאות הבאות.

למה לא למשוך מקרן הפנסיה את הכסף?

משיכת הכספים מכספי הפנסיה שלכם עשויה בראש ובראשונה לעלות להם מיסים בגובה 35% מסך הכספים בקרן ומדובר בהמון כסף בדרך כלל. המשיכה של כספי הפנסיה צריכה להיעשות כמשיכה הונית עם הגיעכם לגיל הפנסיה ובהתאם לאישור רשויות המיסים. במידה ותרצו למשוך את הכסף לפני תצטרכו לשלם כאמור את העמלה הגבוהה. יתרה מכך, משיכת כספי הפנסיה לפני הזמן אף עשויה לפגוע בביטוח הפנסיוני שלכם ובגובה הקצבה שתקבלו בגיל הפנסיה. אם כן, גם במידה ואתם צריכים כסף דחוף – לא מומלץ למשוך את כספי הפנסיה אם כי אתם יכולים לקחת הלוואה מקרן פנסיה.

מתי כן נמשוך את הכסף מקרן הפנסיה?

קודם כל במידה ואין ברירה בכלל ואתם זקוקים לכסף למקרה של חיים או מוות חס וחלילה או לצרכים דחופים אחרים שאתם פשוט לא יכולים לקחת מאף מקום אחר – אז גם במחיר של עמלה גבוהה כדאי למשוך את כספי הפנסיה ולעזור לעצמכם בתקופה הקשה. אם אתם רוצים להקל על עצמכם, תוכלו לקחת הלוואה מקרן פנסיה בריבית נמוכה מאוד, ללא ערבים ובכך להיעזר בכסף מבלי הצורך למשוך מקרן הפנסיה שלכם. שימו לב כי אתם חייבים לעמוד בתשלומי ההלוואה ולפרוע אותה בהתאם לתנאים שהסכמתם על מנת שהגוף המלווה לא ידרוש את כספי הפנסיה שלכם על מנת לכסות את ההלוואה.

הריבית המשתלמת מבין סוגי ההלוואות:

אחד היתרונות הגדולים ביותר בנטילת הלוואה מקרן פנסיה היא הריבית. ריבית זו משתלמת במיוחד ותהיה כמעט תמיד נמוכה יותר מכל גוף מלווה אחר. הבנקים עשויים להגיע לריביות של 5 עד 12 אחוזים בממוצע ואילו חברות אשראי וגופים חוץ בנקאיים אחרים גם כן גובים ריביות גבוהות מתוך ניצול אנשים שלא מקבלים הלוואות מהבנק. גם חברות אשראי המספקות הלוואות בתנאים יותר אטרקטיביים, כמו נניח על חשבון מסגרת אשראי, הריבית עדיין תהיה גבוהה יותר בדרך כלל מזו שתוכלו לקבל במסגרת הלוואה מקרן פנסיה. גובה הריבית תהיה לרוב עד פריים + 2.5% שזו ההצעה הגבוהה ביותר שתוכלו לקבל. בדרך כלל נהוג לגבות 1%-1.5% בממוצע.

מה גובה ההלוואה שניתן לקבל ולכמה זמן נוכל לפרוס אותה?

קרן פנסיה היא בעצם סוג של קופת גמל. כאשר כספי הפנסיה נזילים תוכלו בדרך כלל לקבל הלוואה של עד 30% מסך כספי הפנסיה שלכם, לא כולל כספי פיצויים. פריסת ההלוואה תהיה בין שנה ל-7 שנים.

הלוואה מקרן פנסיה – פופולרית יותר מתמיד בשל המצב בשוק:

בעקבות הצורך בכסף עבור מרבית האוכלוסייה, הלחץ הכלכלי שמרבית המדינה חיה בו והריביות הגבוהות שכל הגופים הפיננסיים גובים, אנו מבינים היטב מדוע הלוואה מקרן פנסיה או מקופות גמל אחרות שלנו הן האופציה הטובה ביותר עבורנו. הריביות נוחות יותר, אין צורך בערבים, ניתן לפרוס להרבה שנים וכל זמן שאנו משלמים את ההלוואה אף אחד לא יגע בכספי הפנסיה שלנו.

כמה תוכלו ללוות?

אחוז ההלוואה האפשרי מקרן הפנסיה

לא כולל כספי פיצויים

קצת עלינו

גבעות פיננסיים נותנת שירותים פיננסיים לכלל לקוחותיה. אנו מעניקים שירותי ייעוץ בלבד. אנו עובדים אל מול סוכני הביטוח ויועצי המשכתנאות הטובים ביותר.

גבעות פיננסיים אינה הגוף המממן ואינה חברת הלוואות ולכן אנו נדאג לאינטרס שלכם ללא כל קשר לחברות הביטוח אשר הן אלה אשר נותנות את ההלוואות והן הגוף המממן.

לקוחות ממליצים